آخرین فایل های منتشر شده

ویجیاتو: آیا در دنیای The Boys ماده V24 از Compound V خطرناک‌تر است؟

خطر اسپویل

در این مقاله در مورد یک ابر دارو با نام وی ۲۴ (V24) در دنیای The Boys صحبت می‌شود که به کاربرانش ۲۴ ساعت قدرت فرا انسانی می‌دهد. برخی از شخصیت‌های The Boys در فصل سوم این سریال درگیر این دارو می‌شوند. اگر نمی‌خواهید از جزئیات این رویدادها پیش از تماشای سریال با خبر شوید، از مطالعه این مطلب صرف نظر کنید.

در فصل سوم سریال The Boys چندین شخصیت جدید از دنیای کمیک‌ها به این سریال ابرقهرمانی اضافه شده است. اما می‌توان گفت که جدیدترین عضو دنیای لایو اکشن The Boys نه یک شخصیت، بلکه یک دارو است. این دارو که با نام وی ۲۴ شناخته می‌شود، می‌تواند به کاربرانش قدرت‌های فرا انسانی برای حدود ۲۴ ساعت بدهد.

در فصل سوم سریال دیدیم که بیلی بوچر (Billy Butcher) با استفاده از این ماده جنبه‌ای فرا انسانی از خود را نشان می‌دهد اما در عین حال نیز با اثرات جانبی این دارو دست و پنجه نرم می‌کند. مثل این که سریال The Boys حالا سعی دارد تا بیلی را در مسیری قرار دهد که بیش‌تر به دنیای کمیک‌ها شباهت دارد.

حالا در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به وی ۲۴، اثرات آن و همچنین دلیل استفاده این دارو توسط بیلی می‌اندازیم.

وی ۲۴ چه تفاوتی با ترکیب وی دارد؟

وی ۲۴ را می‌توان به ارتش فروخت

دنیای The Boys از آن جهت عجیب و غریب است چرا که تقریباً تمام ابرقهرمانان و ویلن‌های این دنیا از یک منبع سرچشمه گرفته‌اند: ترکیب وی یا همان کامپاوند وی (Compound V). این داروی شگفت انگیز طراحی شده توسط نازی‌ها می‌تواند انسان‌های عادی را تبدیل به موجودات قدرتمند غیرقابل توقفی کند. اما یک مشکل وجود دارد: ترکیب وی معمولاً فقط روی کودکان قابل استفاده است.

این کودکان برای سال‌ها مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرند تا به محصولات قدرتمندترین شرکت روی کره زمین بدل شوند و در طول این پروسه به احتمال خیلی زیاد تبدیل به موجوداتی روانی و خودخواه می‌شوند.

خود هوم‌لندر (Homelander) یک نمونه از بدترین حالت این سناریو است. ترکیب وی او را تبدیل به یک موجود خداگونه کرده که می‌تواند در یک چشم به هم زدن شهرها را نابود کند. راضی و خارج از دردسر نگه داشتن هوم‌لندر نیاز به نظارت کامل و ۲۴ ساعته دارد. در حالی که در کمیک‌ها مشخص می‌شود که شرکت وات (Vought) یک نقشه جانبی مخفی علیه هوم‌لندر به شکل بلک نوآر (Black Noir) دارد اما مثل این که چنین چیزی برای سریال The Boys برنامه ریزی نشده است.

وی ۲۴ در واقع راه‌حل وات برای این مشکلات محسوب می‌شود. این دارو به جای کودکان ناآگاه قابل استفاده روی افراد بالغ داوطلب است و هر دوز آن فقط برای حدود ۲۴ ساعت اثرگذاری دارد. به این ترتیب، وات درگیر فرا انسان‌هایی که غیرقابل کنترل هستند نخواهند شد. شاید حتی بتوان گفت وی ۲۴ می‌تواند سود بیش‌تری نسبت به ترکیب وی برای کمپانی وات فراهم کند. وارد کردن ابرقهرمانان به ارتش یک مسئله جداست اما راه دیگر فروش یک ماده بسیار تأثیر گذار و گران قیمت برای استفاده موقت است.

مطلب پیشنهادی:۳۰ فیلم جنگی تاریخ سینما که میخکوبتان می‌کنندنگاهی به ژانری که الهام‌بخش یک قرن سینما بوده است ۳۰ فیلم جنگی تاریخ سینما که میخکوبتان می‌کنند

استفاده بیلی بوچر از وی ۲۴

از همان ابتدا نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد وی ۲۴ آن قدر که به نظر می‌رسد بی‌نقص نیست. البته تأثیرگذاری این دارو غیرقابل کتمان است. در فصل ۳ سریال The Boys می‌بینیم که بیلی بوچر با یک بار تزریق این دارو قدرت فرا انسانی و هیت ویژن به دست می‌آورد تا خیلی راحت حساب گان‌پاودر (Gunpowder) را برسد.

با وجود تمام این اثرگذاری اما تأثیرات جانبی وی ۲۴ نیز خیلی زود خود را نشان می‌دهند. بیلی نوعی علائم فیزیکی ترک مصرف نسبت به این دارو را تجربه می‌کند. همچنین ظاهراً هیت ویژن او حتی بعد از گذشت ۲۴ ساعت نیز هر از چند گاهی خود را نشان می‌دهد. تمام این موارد صرفاً پس از مصرف یک دوز اتفاق می‌افتند.

اما بیش از هر چیزی، وی ۲۴ تأثیراتی روانی دارد. بیلی پیش از مصرف این ماده از نظر روحی آسیب دیده بود اما وی ۲۴ بدترین جنبه‌های او را رو می‌کند. مردی که توانست در قسمت اول جلوی خودش را در کشتن ترمایت (Termite) بگیرد، در قسمت دوم با رضایت کامل گان‌پاودر زمین‌گیر شده را از بین می‌برد. او حتی رایان را نیز از خود دور می‌کند تا آخرین ارتباطش با همسر سابقش قطع شود.

تمام این اتفاقات نشان می‌دهند که بیلی بوچر مسیری را در پیش گرفته که منجر به آسیب دیدن خودش می‌شود تا بیش‌تر شبیه به نسخه کمیک بوکی خود باشد. طرفداران کمیک The Boys می‌دانند که بیلی هر چیزی است جز یک قهرمان. او اثبات می‌کند که چطور یک شخصیت می‌تواند به اندازه قربانیانش شرور باشد. البته هنوز امید به نسخه سریالی بیلی بوچر وجود دارد اما در حال حاضر اوضاع برای او چندان خوب به نظر نمی‌آید.

مطلب پیشنهادی:بهترین فیلم های خون آشامی که باید تماشا کنیدبراساس نمرات راتن تومیتوز بهترین فیلم های خون آشامی که باید تماشا کنید

استفاده دیگر شخصیت‌ها از وی ۲۴

شاید یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های بین کمیک و سریال The Boys این باشد که در کمیک‌ها، تمام اعضای تیم بیلی قدرت فرا انسانی دارند. در سریال، فقی کیمیکو (Kimiko) به لطف ترکیب وی از این ویژگی برخوردار است.

وی ۲۴ می‌تواند این فرصت را فراهم کند تا سریال بیش‌تر شبیه به منبع اقتباس خود باشد و همچنین سطح قدرت اعضای گروه‌های بویز و سون به هم نزدیک شود. این دارو شاید به این درد نخورد که بیلی در یک نبرد رو در رو در برابر هوم‌لندر قدرتمند قرار بگیرد اما مطمئناً باعث می‌شود نبردهایی هیجان انگیز با دیگر قهرمانان ضعیف‌تر مثل ای ترین (A-Train) یا دیپ (The Deep) اتفاق بیفتد.

در کمیک‌ها به خود هیویی (Hughie) نیز در اولین مأموریتش به زور توسط بیلی ترکیب وی تزریق می‌شود. در حالی که در قسمت ۴ فصل ۳ سریال می‌بینیم که هیویی به صورت مخفیانه از وی ۲۴ استفاده کرده است.

هیویی بدون این که بخواهد با تزریق ترکیب وی مواجه می‌شود

از طرفی معرفی وی ۲۴ می‌تواند به راحتی این سناریو را محقق کند که در عرض یک شب تعداد فرا انسان‌های دنیای The Boys چند برابر شود. اگر اثرگذاری این دارو آن قدر که تصور می‌شود موقتی نباشد، پس فقط کافی است تا خبر وجود این دارو لو برود تا همه چیز دچار هرج و مرج شود.

در فصل‌های گذشته The Boys دیدیم که شرکت‌ها و کشورهای دیگر سعی در ساخت فرا انسان‌های خود داشتند و وی ۲۴ می‌تواند این فرصت را برای آن‌ها فراهم کند. تا به این جا، وات توانسته بازار ابرقهرمانان را تحت کنترل خود داشته باشد. چند سوپرویلنی که در دنیای The Boys وجود دارند عمدتاً توسط سیستم روابط عمومی وات به وجود آمدند تا گروه سون به راحتی آن‌ها را شکست دهد.

اما چه می‌شود اگر وی ۲۴ یک نسل جدید از فرا انسان‌ها را به وجود آورد که تحت کنترل شرکت وات نیستند؟ هوم‌لندر به اندازه کافی بد است اما چه می‌شود اگر وات با این محصول جدید خود مشکلاتی بسیار بزرگ‌تر از هوم‌لندر به وجود آورد؟

به مطالعه ادامه دهید

  • ۵ ویژگی خاص بدن هوم‌لندر
  • سریال The Boys برای فصل چهارم تمدید شد
  • استورم‌فرانت در سریال The Boys چه کسی است؟
  • آنتونی استار ستاره سریال The Boys در اسپانیا دستگیر شد
  • نقد قسمت اول تا سوم فصل سوم سریال The Boys – شروع عالی پسران

منبع: IGN ۲ دیدگاه سرگرمیسریالفیلم و سریالکمیک بوک ۲۲ ساعت پیش

مطلب پیشنهادی

اپل در کره جنوبی امکان استفاده از سرویس‌های پرداخت جایگزین در برنامه‌ها را فراهم کرد

اپل رسما اعلام کرد که توسعه‌دهندگان برنامه‌های منتشر شده در اپ استور کره جنوبی، دیگر مجبور نیستند تا از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای این شرکت استفاده کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند با وجود محدودیت‌هایی، در اپلیکیشن‌های خود از سرویس‌های پرداخت شخص ثالث تایید شده توسط اپل استفاده کنند. اپل در پست جدید وبلاگ خود، جزئیات بیشتری در مورد این تصمیم ارائه کرده است. طبق گفته غول فناوری، اپلیکیشن‌هایی که قصد دارند از سرویس‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند، باید نسخه جدید برنامه خود را به صورت انحصاری برای استور کره جنوبی منتشر کنند. همچنین برخی ویژگی‌ها مانند Ask To Buy و Family Sharing برای این برنامه‌ها در دسترس نخواهد بود. اپل همچنین توضیح می‌دهد که در قبال تراکنش‌های انجام شده در سیستم‌های شخص ثالث هیچ مسئولیتی ندارد و توسعه‌دهندگان در صورت تمایل همچنان می‌توانند از سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل استفاده کنند. توسعه‌دهندگان برای استفاده از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث، باید فرم درخواست دسترسی به «StoreKit External Purchase Entitlement» را ارسال کنند که فقط در دسترس برنامه‌هایی قرار می‌گیرد که به..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.