آخرین فایل های منتشر شده

چین با یک برج ۷۵ متری می‌خواهد ۲۴ ساعته از انرژی خورشیدی استفاده کند

انرژی خورشیدی بر پایه فضا (فضا توان یا توان خورشیدی فضایی) یکی از فناوری‌های جدیدی است که بشر برای دستیابی به انرژی‌ تجدیدپذیر روی آن کار می‌کند و حالا چین توانسته برای همین هدف، با موفقیت یک برج ۷۵ متری را برای استفاده ۲۴ ساعته از انرژی خورشیدی آزمایش کند.

با آزمایش‌ها و بررسی‌های دانشمندان چینی از دانشگاه «ژیدیان»، یک قدم دیگر دنیا به استفاده از فناوری «فضا توان» نزدیک‌تر شده است. بنابر بیانیه این دانشگاه، تیم محققان مذکور «پروژه امگا»، نخستین نیروگاه خورشیدی در نوع خود را با موفقیت آزمایش کردند.

عملکرد این سازه فولادی ۷۵ متری روی کاغذ به این شکل است که با اتصال به ماهواره‌های مدارگرد می‌تواند به شکل دائمی انرژی تولید کند، انرژی خورشیدی تولید شده توسط ماهواره‌های مذکور نیز از طریق امواج دارای بسامد بالای مایکروویو به این سازه منتقل خواهند شد.

آزمایش فناوری فضا توان در چین

پروژه فضا توان چین

مشخصا فناوری فضا توان پتانسیل بسیار بالایی دارد زیرا می‌تواند بدون توجه به مواردی نظیر هوای ابری و گرفته یا ساعات تاریکی، شبانه روز به تولید انرژی خورشیدی ادامه دهد.

البته فناوری مذکور همچنان بی‌نقص نیست و هنوز باید موضوعاتی مثل تاثیر موج انرژی پر بسامد این فناوری روی ارتباطات، عبور و مرور هوایی و همینطور سلامتی ساکنین محلی مورد ارزیابی قرار گیرد.

آزمایش فناوری فضا توان در چین

همچنین لازم به ذکر است که ناسا هم در سال ۲۰۱۲ پروژه مشابهی را معرفی کرد که SPS-ALPHA نام داشت و بنابر گزارش‌های خود این سازمان، با استفاده از این روش تولید و انتقال بی‌سیم ده‌ها تا هزاران مگاوات برق امکان‌پذیر خواهد بود.

دانشمندان چینی نیز در پروژه امگای خود توانستند با موفقیت انرژی مایکروویو را به شکل بی‌سیم تا مسافت ۵۵ متر جابه‌جا کنند.

نکته جالب اما اینجاست که به گفته محققان چینی آنها حدود سه سال از اهداف پیش‌بینی شده جلوتر هستند، با این حال «دوآن بائو یان»، سرپرست این پروژه گفته که تحقیقات آنها همچنان نیازمند کار بیشتر است و تیمش سال‌ها با اولین نیروگاه فضا توان عملیاتی فاصله دارد.

مطلب پیشنهادی

اپل در کره جنوبی امکان استفاده از سرویس‌های پرداخت جایگزین در برنامه‌ها را فراهم کرد

اپل رسما اعلام کرد که توسعه‌دهندگان برنامه‌های منتشر شده در اپ استور کره جنوبی، دیگر مجبور نیستند تا از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای این شرکت استفاده کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند با وجود محدودیت‌هایی، در اپلیکیشن‌های خود از سرویس‌های پرداخت شخص ثالث تایید شده توسط اپل استفاده کنند. اپل در پست جدید وبلاگ خود، جزئیات بیشتری در مورد این تصمیم ارائه کرده است. طبق گفته غول فناوری، اپلیکیشن‌هایی که قصد دارند از سرویس‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند، باید نسخه جدید برنامه خود را به صورت انحصاری برای استور کره جنوبی منتشر کنند. همچنین برخی ویژگی‌ها مانند Ask To Buy و Family Sharing برای این برنامه‌ها در دسترس نخواهد بود. اپل همچنین توضیح می‌دهد که در قبال تراکنش‌های انجام شده در سیستم‌های شخص ثالث هیچ مسئولیتی ندارد و توسعه‌دهندگان در صورت تمایل همچنان می‌توانند از سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل استفاده کنند. توسعه‌دهندگان برای استفاده از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث، باید فرم درخواست دسترسی به «StoreKit External Purchase Entitlement» را ارسال کنند که فقط در دسترس برنامه‌هایی قرار می‌گیرد که به..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.